Oturum Aç  |  Hesap Aç
 
 
 
 
  
 
Karadeniz Turu
TUR TARİHLERİ

DOĞA İLE İÇ İÇE, ÇİÇEK TURİZM ile MUHTEŞEM KARADENİZ TURU
(5 GECE 6 GUN)
(4 GECE OTEL KONAKLAMALI)
(EK HİZMET BEDELLERİ FİYATA DAHİLDİR)

ZİLKALE TURU - BATUM TURU - BOZTEPE TELEFERİK GİRİŞLERİ - TÜM MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ ÜCRETSİZDİR.

1. GÜN : TURUMUZ GECE YOLCULUĞU ile BAŞLIYOR.

ÇİÇEK TURİZM ARAÇLARI ile İSTANBUL (AVRUPA VE ANADOLU YAKASI)GEBZE- İZMİT- ADAPAZARI – DÜZCE Karşılıklı anlaşılacak saatlerde ve yerlerden otobüsümüz kalkacaktır.

2. GÜN : AMASYA (Mumyalar Muzesi - Kralkaya Mezarları - Hazeranlar Konağı - Yalıboyu Yeşilırmak - Arkeoloji Muzesi) –ORDU( Perşembe Yaylası, Emir Yakup)

Turumuza katılacak misafirlerimizin alınması ardından aracımızda sizzler için hazırlanmış paket kahvaltı ve otobüs içi ikramlar eşliğinde Sakarya, Düzce, Bolu, Ilgaz Tosya ,üzerinden Osmanlılar doneminde şehzadeler şehri olarak bilinen Amasya ya varıyoruz. Amasya daki gezimize Amasya ve Cevresinde bulunan yirmi bini aşkın eserin sergilendiği Amasya Arkeoloji Muzesi ve Mumya Muzesi ile başlıyoruz. Muzede Hititler den Romalılar a, Selcuklu dan Osmanlı ya kadar bircok medeniyete ait eser sergilenmektedir. Bayezid Kulliyesi, Yalı Boyu, Şehzadeler Parkı, Saat Kulesi, Hazeranlar Konağı gezileri sonrasında Yeşil Irmak Vadisi kıyısında yer alan goruntusuyle ve hikayesiyle buyuleyen Kral Kaya Mezarları nın panoramik seyri sonrasında Amasya da ki son gezimiz sevdaları tarihe mal olmuş Ferhat ile Şirin efsanesine konu olan su kanallarını goruyoruz ve sonrasında ,Ordu aybastıda bulunan Perşembe yaylasında ,yayla turu ve Karadenizin en lezzetli etleriyle hazırlanmış et yemekleri için öğle yemeği molası veriyoruz( Öğle yemeği Extra dır .Yaklaşık 30 tl ) yemek molasından sonra menderesler ziyaretimiz ve Osmanlı emiri YAKUP BEY in türbesini ziyaret ettikten sonra Ordu ,Giresun üzerinden Giresun bulancak da otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği otelimizde.Birbirinden lezzetli karadeniz yemekleri ile akşam yemeğimizi yiyerek bir sonraki günümüz için enerji depolamak için istirahate geçiyoruz.
Konaklama : Giresun BAŞOĞLU BULANCAK HOTEL 3* vb.

3. GÜN : TRABZON(Tirebolu - Tirebolu 42 Cay Fabrikası - Ayasofya Kilisesi - Ataturk Koşku - Tuğana Gumuş (Telkari) Sümena Manastırı ve Uzungöl
Sabah kahvaltımızı otelimizde Açık büfe olarak alıp, rotamızı Tirebolu 42 CAY FABRİKASI na doğru çeviriyoruz. Burada Karadeniz de cayın kalite ve tat olarak en ust noktası olan 42 cay tarafından yapılan tesiste otantik bir mimari icinde 42 cay fabrikasın da cay ile ilgili tum bilgiyi de gorerek alabilirsiniz. Cardaklarda 42 no lu cayın lezzetinin de cok ayrı bir keyif olduğunu soylemeden gecmeyelim. Ardından Trabzon a doğru yola cıkıyoruz .Trabzon da ilk olarak İstanbul dan Trabzon Komenes Ailesi tarafından yapılan Ayasofya Kilisesi ni gezdikten sonra Ataturk un Trabzon a ilk geldiğinde Soğuk Su semtinde gezerken gorup beğendiği konağı Trabzon Ozel İdaresince ATATURK e hediye edilen ve Trabzon a 3. Ve son kez geldiğinde konakladığı ATATURK Koşku nu ziyaret ediyoruz.Ziyaretlerimizin sonunda Trabzon un unlu TUĞANA GUMUŞ olarak yoreye ozgu takı ve ev urunlerini siz değerli misafirlerimizle en guzel gorunumu, en carpıcı dizaynı ve tasarımıyla sunulmuştur. Osmanlı doneminden bu yana suregelen telkari sanatını TUĞANA GUMUŞ farklı tasarımı ile el emeği,goz nuru dokerek en asil metal olan gumuş ile birleştirmektedir. 1979 yılından beri TUĞANA GUMUŞ imajıyla gumuş telkari el işleme sanatının asil cizgilerini cağlar oncesinin orjinalitesiyle gunumuze ulaşmıştır.Tuğana Gumuş Atolyesi nde bilgi alıyoruz ve alışveriş molasının ardından,SÜMELA MANASTIRI nı görmek için Maçka üzerinden yolumuza devam ediyoruz. Vaktimizin müsait olması durumunda UZUNGÖL e gidip yeşil in her tonunu görebileceğiniz çam ormanlarının arasında mis gibi oksijen dolu ortamda uzungöl etrafında vakit geçiriyoruz. Vakit yeterli gelmemesi durumunda UZUNGÖL programımızı dönüşe bırakıyoruz.
Konaklama ve Akşam Yemeği için otelimize doğru yola çıkıyoruz.
Konaklama: Trabzon ARSEN HOTEL 3* v.b

4. GÜN : Sürmene –RİZE- FIRTINA VADİSİ(Cat Vadisi - Camlıhemşin - Şenyuva Koyu - Zilkale - Ortan Koyu ) - AYDER(Ayder Yaylası)
Sabah kahvaltımızı açık büfe olarak otelimizde aldıktan sonra yolumuzun üzerinde bulunan ve Turkiye de bıcağın ana vatanı olarak adlandırılan Surmene ye gidiyor meşhur KUMBASAR bıcaklarını tanımak ve alışveriş yapabilmeniz adına serbest zaman veriyoruz. bıçaklarımızı aldıktan sonra Fırtına Vadisine ulaşıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz tur altertiflerimiz Eski Ticaret yolunu korumak icin Cat Vadisi ne kurulmuş olan ŞAMATA TUR farkı ile Zilkale ve OrtanKoyu gezisini yapmak icin Camlıhemşin den bineceğimiz minubusler ile Sevdaluk dizi cekimlerinin de yapıldığı Şenyuva Koyunu gorerek orjinal Hemşin Konaklarını fotoğraflayabileceğiniz Ortan Koyune gidiyoruz. Burada verdiğimiz serbest zaman sonrasında Fırtına Vadi sinin vahşi doğasında yukselen Zilkale ye geciyoruz. Zilkale, Camlıhemşin,Rize ilcesinin 12 km guneyinde Fırtına Vadi sindeki bir gecide hakim, yuksekce bir tepe uzerinde(dere yatağından 100 m denize,denizden 750 m yukseklikte) konumlanmış 8 burc ve bir gozetleme kulesinden oluşan savunma hendeği durumundaki Zil Deresine merdivenle inilen bir kale olup ,kesin yapım tarihi bilinmemektedir. Zil Kale nin Kartal yuvasını andıran goruntusune hayran kalıcaksınız. Zil Kale turumuz extra olup fiyatı 25 TL dir. Dileyen misafirlerimiz icin konusunda uzman eğitmenlerimiz de birifing sonrası Fırtına Deresinin coşkun sularında Rafting veya Zipline yapıyoruz.Fırtına Deresinde yaklaşık 1,5 Saat suren hafif bir parkurda RAFTİNG (extra kişi başı 80 TL) Bu programlarımızın ardından AYDER YAYLASI na giderek dünyaca ünlü GELİN TÜLÜ ŞELALESİ manzarası ile çay ve kahve keyfi yapıyoruz. Vereceğimiz Serbest zamanda Ayder Yaylasının tadını çıkartıyoruz.Konaklama ve Akşam yemeği icin otelimize doğru yolculuğumuza başlıyoruz.
Konaklama:Ayder Yaylası ÜMİT HOTEL ( Yayla Konaklaması ) v.b


5. GÜN : RAYDER YAYLASI -BATUM(Coruh Nehri-Avrupa Meydanı-Poseidon Heykeli-Tiyatro Binası )-RİZE BEZİ(ZAİMOĞLU)
Sabah otel de alacağımız kahvaltının ardından Ayder Yaylasına veda edip sonrasın da ilk durağımız Sarp Sınır Kapısı oluyor. Ulkemizi Gurcistan a bağlayan sınır kapısından Coruh Nehri nin Karadeniz e dokulen yerine konumlandırılmış Batum a giriş yapıyoruz. Sınırdan geciş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Batum da ilk olarak kucuk bir sahil kasabasında olan Gonio ya kalesini panoramik goruyoruz.Burada Ahalsopeli ve Adlia yı birbirine bağlayan taş kopruyu Gonio Koprusu nun altından Coruh Nehri nin suları akarken, bizler kısa bir fotoğraf molası ardından Avrupa meyda nında goğe yukselen Kafkasların mitolojik yuzunu gosteren Medea Heykeli ni gorup, sonrasında Piazza Meydanı na gidiyoruz, Batum un en guzel yerlerinden biri olan meydan Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor. Havayı saran taze kahve kokusu ile hoş bir atmosfer sunan meydanda verdiğimiz serbest zamanın ardından Tiyatro Meydanı nda, Altın renkli Poseidon Heykeli ni gorup fotoğraf molası veriyoruz. Tiyatro Binasını, Meryem Ana Katedrali ni ziyaret ediyor sonrasında serbest zaman veriyoruz. Ardından Sarp Sınır Kapısına Doğru yola cıkıp,Ülkemize giriş yapıyoruz Rize ye doğru yola cıkıyoruz. Rize bezleri yapımını canlı olarak goreceğimiz ve alışveriş yapabileceğimiz ZAİMOĞLU RİZE BEZİ atolyesine gidiyoruz. Rize bezinin en buyuk ozelliği vucuttaki teri cekip vucudun serin olmasını ve nemsiz kalmasını sağlamasıdır. Konaklama ve Akşam yemeği icin Trabzon Arsin e doğru hareket ediyoruz. Programımızın 3. Gününde UZUN GÖL ü gezemezsek bu gün bu programımızı tamamlıyoruz. Konaklama: Trabzon ARSEN HOTEL 3* v.b

ÖNEMLİ UYARI: Batum Girişlerinizde Resimli ve T.C. Kimlik Numaranızın yazılı olduğu kimlik (nüfus kağıdı) bulundurmak ZORUNLUDUR. Ehliyet veya Pasaport ile giriş YAPILAMAZ. 15 TL olan yurt dışı cıkış harcı misafirler tarafından ödenmektedir.
TC VATANDAŞI OLMAYAN MİSAFİRLERİMİZİN GİRİŞİ KENDİLERİNE AİTTİR. ELEKTRONİK VİZE GECMEMEKTEDİR. BELGE EKSİKLİĞİ SEBEBİYLE GİRİŞ YAPAMAYAN MİSAFİRLERİMİZİN SORUMLULUĞU KENDİLERİNE AİTTİR.
*** ÇOCUKLAR DAHİL RESİMSİZ ve YIPRANMIŞ KiMLiKLER GİRİŞ YAPAMAZ.***

ÖNEMLİ UYARI: Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın aynı anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM'a gecişleri için NOTER onaylı MUVAFAKATNAME almaları gerekmektedir.


6.GÜN : VAKFIKEBİR – GİRESUN (Giresun Kalesi, Topal Osman Evi, Çotanak Heykeli) ORDU (BOZTEPE)
Sabah Kahvaltımızı otelimizde yaptıktan sonra, Karadeniz in meşhur Trabzon ekmeği ni almak icin VAKFIKEBİR de kısa bir alışveriş molası veriyoruz.Ardından Karadeniz in Muthiş lezzetlerini yanınızda goturebilmek icin tamamı yorede yaşayanlar tarafından uretilen, gercek Tereyağ ve Peynir in binbir ceşidinin alışverişi yapabileceğimiz İSLAMOĞLU LEZZET DİYARI na gidiyoruz. Son olarak FİSKOBİRLİK den Fındık alışverişini tamamlayıp Karadeniz in tum guzelliklerini tekrardan gozunuzde canlandırabileceğiniz Karadeniz sahil yolu uzerinden Giresun a doğru yola cıkıyoruz. 3000 yıllık tarihiyle muhteşem bir destinasyon olan doğal alanı, surları manzara tepeleri, cay bahceleri ileşehrin en onemli turizm merkezi olan Giresun Kalesi ne doğru hareket ediyoruz. Burada Meşhur Topal Osman ın evi ni panoramik gordukten sonra Giresun Kale sini ziyaret ediyoruz. Kale gezisinin ardından şehir merkezinde kısa bir mola ve Cotanak heykeli onunde fotoğraf cektikten sonra oğlen yemeğini almak uzere mola veriyoruz. Serbest zaman ardından Ordu ya doğru hareket ediyoruz. Ordu manzarası bir tarafında ucsuz bucaksız Karadeniz sahillerinin manzarasına sahip, bir tarafında da yemyeşil tepelere hakim ziyaret edenleri buyuleyen 485 Metre yukseklikte ki Boztepe ye siz değerli misafirlerimiz ucretsiz olarak Teleferik ile cıkıp fotoğraf ve kahve molasının ardından, şehri kucaklayıp tekrar aracımıza donup, Samsun üzerinden Karadenizden ayrılarak Leblebinin başkenti Corum Osmancık yol üzerinden gidiyoruz.Corum a gelip leblebi almadan evlerimize donmek olmaz kısa bir alışveriş molası arından turumuzun sonuna geliyoruz. Donuş yolculuğumuza başlıyor ve İstanbul a doğru yola cıkıyoruz ve bir başka ÇİÇEK TURİZM turunda buluşmak uzere vedalaşıyoruz.

NOT: REHBERİMİZ TUR PROGRAMINDA EKSİLTME YAPMADAN ZİYARET SIRASINI DEĞİŞTİRME HAKKINI SAKLI TUTAR. TURDAKİ MİSAFİRLERİMİZİN BULUŞMA YERLERİNE GEÇ GELMESİ DOLAYISIYLA YAŞANACAK AKSAKLIKLARDAN FİRMAMIZ SORUMLU TUTULAMAZ. TUR BAŞLANGIÇ TARİHİNE 15 GÜN KALINCAYA KADAR YAPILAN İPTALLERDE HERHANGİ BİR KESİNTİ YAPILMAZ 15 GÜNDEN DAHA AZ BİR ZAMAN KALA TURU İPTAL EDEN MÜŞTERİLERİMİZDEN TUR BEDELİNİN %50 KISMI TALEP EDİLİR. KOLTUKLAMA KAYIT ÖNCÜLÜĞÜNE GÖRE TESPİT EDİLİR TUR BOYUNCA KOLTUK DEĞİŞİMİ YAPILMAMAKTADIR. TURUMUZA KATILIM 35 KİŞİ OLDUĞUNDA PROGRAM GERÇEKLEŞİR. ÇİÇEK TURİZM TUR TARİHİNE 2 GÜN KALANA KADAR TURU İPTAL ETME HAKKINA SAHİPTİR. BU TUR PAKET TUR OLUP KULLANILMAYAN HİZMETLER KARŞILIĞINDA İADE SÖZ KONUSU DEĞİLDİR.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER
• Tüm Müze Ören Yeri Giriş ücretleri
• 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
• Gümüşhane Karaca Mağarası Giriş Ücreti
• Ordu Boztepe Teleferik Giriş Ücreti
• Amasya Arkeoloji Müzesi Giriş Ücreti
• Amasya Hazeranlar Konağı Giriş Ücreti
• Trabzon Atatürk Köşkü Giriş Ücreti
• Çamlıhemşin Zil kale Turu
• Rize Ayder Yaylası
• Fırtına Vadisi
• Giresun Kalesi
• Gümüşhane Süleymaniye Cami
• Trabzon Uzun Göl Yaylası
• Batum Turu
• Tüm Çevre gezileri
• Profesyonel rehberlik hizmetleri
• Otobüs içi ikramları
• Otellerde açık büfe sabah kahvaltısı
• Otellerde açık büfe veya set menü akşam yemeği
• 1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası
• Lüks araçlar ile ulaşım

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Öğle yemekleri,
* Tüm yemeklerde alınan içecekler,
* Ferdi kaza sigortası,
* Ekstra olarak belirtilen geziler
* Kişisel harcamalar
* Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)

GENEL ŞARTLAR
• Gezi süresi 5 gece 6 gün olup 4 gece otel konaklamalıdır. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında ve yalnızca 1 çocuk için kullanılır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.
• Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez.
• Konaklama bölgelerinde ve otellerde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha ustu olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
• Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda firmamızın hiçbir sorumluluğu yoktur.
• Turlarımızda; cam kenarı veya koridor, on veya arka koltuk garantisi verilmez. Koltuk numaraları kesin kayıt sırasına göre verilir.

EK HİZMET BEDELLERİ VE KAPSAMI
• Tur Programına Dahil Tüm Müze Ve Ören Yeri Girişleri, Yardımcı Rehberlik Ücretleri, Müze Girişleri, Otopark Ücretleri, Tekne Turları, Minibüs Ücretleri, Milli Park Giriş Ücretleri, Turlara Göre Değişen Ücretler Bu Kapsamdadır.
• Ek Hizmet Bedelinden İndirimli Olarak Faydalanan Misafirler, İndirime Konu Olan Kimlik ya da Belgelerini Turda İbraz Edemedikleri Takdirde, Müze Giriş Ücretlerini Kendileri Öderler (Müze Kart Verilmez).
• Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmayan Misafirler ( Yabancı Uyruklu Misafirler ) İndirimli Ek Hizmet Seçeneğini Seçip, Turdaki Müze Girişlerini Kendileri Ödeyecektir.
• Müze Kart Verilen Turlarda Müze Ve Ören Yeri Girişleri, firmamızın Misafirlerine Verdiği Müze Kart İle Gerçekleştirilecektir
• Bu Turumuzda müze kart verilmemektedir.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI KAPSAMI
• Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar.
• Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.
• Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.


FİYATLANDIRMA
2 KİŞİLİK ODADA 1 KİŞİ : 1150 TL
3 KİŞİLİK ODADA 1 KİŞİ : 1150 TL
TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK TERTİP EDİLMİŞ, SİZLERE SUNULMUŞTUR.

________________________________________________________________________________________________________________________
Etiketler: Karadeniz Turu, Batum Turu, Rize Turu, Trabzon Turu, Gümüşhane Turu, Yayla Turu, Çorum Turu, Ordu Turu, Giresun Turu
 
 
 
 KURUMSAL UMRE HAC ALTERNATİF TURLAR GALERİLER OTELLER İLETİŞİM 
 
  Hakkımızda
 Görevlilerimiz
 İş Ortaklarımız
 Ekibimiz
 Sertifikalarımız
 İnsan Kaynakları
 Duyurular & Haberler
  Umre Turları
 Ramazan Umresi
 Kudüs Bağlantılı Umre
 Umre Yolcu Sözleşmesi
 Umre Rehberi
 Umre Nasıl Yapılır?
 Vize Evrakları
 Örnek Umre Programı
  Hac Programları
 Hac Nedir?
 Hac Nasıl Yapılır?
  Kudüs Turu
 Bosna Turu
 Endülüs Turu

YURTİÇİ TURLAR

     Karadeniz Turları
     Gap Turları
     Çanakkale Turu
     Kapadokya Turu
  Online Kataloglar
 Broşürler
 Fotoğraflar
 Videolar
  Mekke Otelleri
 Medine Otelleri
 Kudüs Otelleri
 İslami Oteller
 Yurtiçi Oteller
  Merkez
 Şubelerimiz
 Online Ödeme
 Hurma
 
 
 
 
          
Bütün hakları saklıdır. Copyright © 2016 Çiçek Turizm Gizlilik & Güvenlik